Що робити в разі ДТП в Україні?

Будь-яке ДТП, навіть невелике - це дуже неприємний випадок. Як вчинити в ситуації, якщо сталося ДТП? Розглянемо всілякі ситуації.

Дії при ДТП - покрокова інструкція

ДТП завжди відбувається раптово. До такого події неможливо підготуватися, але знання законів і послідовності дій допоможе простіше впоратися з ситуацією.

Отже, порядок дій при ДТП:

 1. Переконайтеся, що все гаразд. Головне, що потрібно зробити після ДТП - це переконатися, що всі пасажири вашого і іншого автомобіля в порядку. Якщо необхідно - викликайте швидку допомогу.
 2. Окреслити учасникам руху, що трапилося ДТП. Друге, що обов'язково слід зробити в разі ДТП - включити аварійку, заглушити мотор і поставити знак аварійної зупинки. Це допоможе вам уникнути зіткнення з іншими транспортними засобами. Переміщати автомобіль з місця ДТП не слід.
 3. Викличте поліцію. Зателефонуйте в поліцію, повідомте про подію, його масштабах і місці, де це сталося. Зазвичай патрулює екіпаж прибуває протягом від 15 хвилин до 1 години. У разі якщо є постраждалі в ДТП, також прибуває поліція і слідчо-оперативна група. Поліцією оформляється довідка про ДТП і «Протокол про адміністративне правопорушення».
 4. Знайдіть очевидців події. До приїзду поліції постарайтеся знайти очевидців ДТП. Дуже важливо, якщо ви вважаєте себе невинним, знайти людей, які це підтвердять. Показання свідків по прибуттю запише поліція і це зіграє велику роль на суді. Якщо є контакти юриста, він зможе підказати, як вчинити в вашому конкретному випадку, і якщо необхідно - приїде на місце ДТП.
 5. Зверніться в страхову компанію. Якщо ви потрапили в аварію і не знаєте, що далі робити, зателефонуйте в страхову компанію. Номер телефону зазвичай вказано на страховці. Співробітник компанії скоординує ваші дії.

Коли при ДТП можна обійтися без поліції

Європротокол дає можливість в рамках закону зафіксувати дорожньо-транспортна пригода без виклику поліції, обійтися без розгляду питання в суді і отримати відшкодування від страхової компанії.

Спільний Європротокол можливо скласти в наступних випадках:

 • у водіїв відсутні ознаки сп'яніння, наркотичного впливу і дії медичних препаратів;
 • збиток, нанесений потерпілому транспортному засобу, не перевищує 50 000 грн;
 • обидва учасники аварії згодні з тим, хто винна сторона;
 • в аварії немає потерпілих;
 • у обох водіїв є діюча страховка (ОСЦПВ він же ОСАГО).

При складанні Європротоколу всі ці пункти є обов'язковими. Збиток від ДТП відшкодовує страхова винної сторони.

Також варто прислухатися до таких порад:

 1. У разі якщо ви вважаєте себе невинним в ДТП, відмінним свідком буде відеореєстратор. Переконайтеся, що він включений і знімає не тільки момент аварії, але і після неї.
 2. Не варто поспішати вирішити питання матеріально, без заповнення Європротоколу та виклику поліції. Якщо немає документальних підтверджень врегулювання питання, інша сторона може подати в суд або заявити про вимагання грошей.
 3. Якщо аварія невелика і в ній немає постраждалих, вирішуйте питання без поліції з другою стороною і страховою компанією. Згідно з чинним законодавством, поліція до рішення суду у обох учасників ДТП забирає права, незважаючи на те, хто правий, хто винен.
 4. Переконайтеся, що другий водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного або психотропної сп'яніння. Якщо ви помітите

Що робити при ДТП, якщо не винен?

Можливі два способи вирішення такого завдання: скласти Європротокол, якщо немає потерпілих в аварії, або чекати приїзду екіпажу поліції і врегулювати питання в суді. Якщо другий водій не визнає свою провину, не дозволяйте йому залишати місце аварії, зрушувати або переміщати автомобіль. Постарайтеся знайти якомога більше очевидців і свідків, і зробити якомога більше фото або відео з різних ракурсів. Простежте, щоб поліція також документувала всі моменти аварії.

Також можна звернутися в компанію Автоскупка. Адже наша компанія швидко і на вигідних умовах викупить авто після ДТП. У нас є власний евакуатор, так що перемістити бите авто буде легко. Працюємо як по Києві, Київській області, так і по всій Україні.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!