Як зрозуміти, коли потрібний ремонт карданних валів

Рух будь-якої машини з повним та заднім приводом можливості завдяки карданному механізму – важливому функціональному вузлу. У процесі використання автомобіля на нього припадають великі навантаження, тому він потребує регулярних перевірок та повного профілактичного обслуговування. Найчастіше це потрібно робити у ремонтно-відновлювальному сервісі, особливо перед продажем автомобіля. Важливо, щоб його працівники надавали гарантію на ремонтні роботи.

Що таке карданний вал

За допомогою карданного механізму обертаючий момент передається до редуктора заднього моста від коробки. Такою конструкцією оснащуються повнопривідні та задньопривідні транспортні засоби. Передньопривідні автомобілі не вимагають функціональності такого вузла, оскільки завдяки їхній особливій конструкції крутний момент можна передавати безпосередньо. Установка карданного валу проводиться вздовж вихлопної системи автомобіля, а вся конструкція є своєрідною балкою, яка проходить від заднього моста до коробки передач. З усіх боків карданний механізм оснащується хрестовими шарнірами, у тому числі у місцях зміщення осей. Завдяки функціональності конструкції у техніці для сільськогосподарських робіт можна приєднати додаткове обладнання.

Ознаки несправності карданних валів

Карданний механізм постійно бере на себе велике навантаження через регулярний рух. Це і є найчастішою причиною його виходу з ладу. Якщо при розгоні автомобіля з'явився дивний шум, це перший показник проблем та неполадок. Також шум і незвичайний стукіт можуть з'являтися в процесі включення передачі. Потрібно провести ретельну діагностику, якщо при швидкості з'являється вібрація, яка передається на кузов. Також це потрібно зробити, якщо в області КПП почала підтікати олія. Також можуть спостерігатися інші ознаки несправності карданного механізму:
  • вібрація під час руху — потрібно перевірити балансування коліс, зробити їхню заміну; у деяких випадках потрібно замінити вали чи хрестовини (проміжні чи центральні);
  • протікання масла на вал - якщо на шліцах з'явилися шорсткості, потрібно замінити виделки та сальники;
  • поява скрипів у процесі натискання на педаль акселератора - потрібна заміна шарнірів;
  • поява дзвону карданного механізму через поломку кріплення грязьового відбивача - потрібно приварити його;
  • ослаблення болтового кріплення - у процесі руху автомобіля з'являються шум і стукіт; потрібно встановити гровер між кріпленням та гайкою або замінити комплектуючі;
  • поява дзвону в трубі – проблема усувається шляхом приварювання кришки із заварюванням валу (виконується після розрізання самої труби); якщо такий ремонт не допоміг, необхідно замінити вузол.

Чому важливо розпочати своєчасний ремонт

Якщо не помітити пошкодження вчасно та не почати ремонт, конструкція може обірватися в процесі руху (це стосується не тільки основного валу, а й окремих комплектуючих). Якщо карданний вал обривається в самій передній частині автомобіля, це може призвести до ДТП і непередбачуваних ситуацій під час транспортного руху. Важливо не чекати, коли перші ознаки неполадок дадуть себе знати, а регулярно проходити профілактичне обслуговування, щоб усунути проблеми на початкових етапах.

Підсумок

Невластиві стуки та шуми, які з'явилися в процесі роботи автомобіля – головні ознаки поломок та проблем з карданним механізмом. Як правило, всі вони виявляються після набору швидкості. Якщо ігнорувати проблеми, механізм може зламатися на дорозі, що часто призводить до ДТП і серйозних наслідків. Перевіряйте стан вузла, його справність і довіряйте ремонтні роботи тільки досвідченим майстрам.
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!